Dantų ir snukio ertmės priežiūros svarba: kaip atpažinti ir išvengti ligų?

Dantų ir snukio ertmės priežiūros svarba: kaip atpažinti ir išvengti ligų?

Kai kalbame apie augintinių sveikatą, dažnai snukio ertmės ir dantų priežiūra lieka antrame plane. Tačiau, kaip ir žmonės, taip ir augintiniai gali susidurti su įvairiomis snukio ertmės ligomis, pavyzdžiui dantų apnašomis ir akmeninis, dantų ir dantenų ligomis ar halitoze, t.y. blogu burnos kvapu, o tai gali labai paveikti jų gyvenimo kokybę. Tinkama dantų ir snukio ertmės priežiūra yra ne tik labai svarbi siekiant užtikrinti augintinio komfortą, bet ir užkirsti kelią sisteminėms ligoms, kurios gali kilti dėl negydomų snukio ertmės problemų.

Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl dantų priežiūra yra svarbi, kokie pavojai kyla į tai numojant ranka ir praktinius būdus, kaip užtikrinti, kad jūsų augintinio snukio ertmės ir dantų sveikata išliktų kuo ilgiau geresnės būklės.

Kodėl augintinių dantų priežiūra yra svarbi?

Tinkama ir gera dantų būklė yra vienas iš pagrindinių augintinių bendros gerovės komponentų. Reguliariai nesekant snukio ertmės ir dantų būklės bei profilaktiškai nenaudojant jokių priežiūros priemonių, gali pradėti kauptis apnašos, formuotis dantų akmenys, kilti infekcijos ir kitos ligos. Tyrimai rodo, daugumai augintinių pirmieji dantų ligų požymiai pasireiškia iki trejų metų amžiaus.

Dar didesnį nerimą kelia tai, kad per pažeistą snukio ertmės gleivinę ar dantenas, bakterijos iš infekcijos židinių snukio ertmėje, gali patekti į kraują ir sukelti rimtų problemų, pavyzdžiui, širdies, kepenų ir inkstų sutrikimus. Todėl reguliari dantų priežiūra yra ne tik jūsų augintinio komforto reikalas, bet ir raktas į jo ilgalaikę sveikatą.

Atsaini augintinių dantų priežiūra, požymiai ir galimos rizikos

Tinkamai nesirūpinant keturkojo snukio ertmės ir dantų priežiūra, augintiniams gali kilti:

Skausmas ir diskomfortas: kilusios infekcijos ir sugedę dantys gali sukelti didelį skausmą, dėl kurio augintiniai atsisako arba jiems būna sunku ėsti ir žaisti, būna daug vangesni, gali išliesėti.

Blogas kvapas (halitozė): nors tam tikras mūsų uoslei nemalonus kvapas iš keturkojo burnos yra normalus reiškinys, bet nuolatinis ir itin intensyvus blogas kvapas gali reikšti dantų ir snukio ertmės ligas.

Apnašos ir akmenys: dėl tam tikrų mitybinių ypatumų, tarkim ilgainiui šeriant minkštu maistu ar tik konservais bei nenaudojant jokių burnos priežiūrai skirtų profilaktikos priemonių, augintiniams pradeda formuoti apnašos ir vėliau susidaro akmenys, kurių, be pilnos narkozės ir profesionalios burnos higienos, akmenų niekaip nepašalinsime, o to nepadarius, kyla infekcijų ir sisteminių ligų rizika.

Dantų netekimas: dėl išplitusių infekcijų ir kitų dantų ligų gali iškristi dantys, o tai turės labai didelės įtakos ne tik tinkamam kramtymui ir virškinimui, bet ir bendrai jūsų augintinio gyvenimo kokybei.

Sisteminės ligos: kaip ir paminėta anksčiau, snukio ertmės infekcijų sukėlėjai gali patekti į kraujotaką ir nukeliavus į kitus organus, sukelti kitas labai rimtas ligas, pavyzdžiui, endokarditą.

Dėl atsainaus požiūrio į augintinio snukio ir dantų higieną, kilus ligoms - gydymas gali labai brangiai kainuoti ir sukelti nereikalingų rūpesčių. Prevencija visada yra paprasčiau, geriau ir veiksmingiau nei jau pažengusių ligų gydymas.

Kaip išvengti augintinių burnos ligų?

  1. Reguliarus dantų valymas:

Tai vienas iš veiksmingiausių būdų, norint išvengti apnašų ir dantų akmenų susidarymo. Tačiau naudokite tik gyvūnams augintiniams skirtą dantų šepetėlį ir dantų pastą, nes tam tikros žmonių dantų pastos sudedamosios dalys gali būti toksiškos. Prie tokios procedūros savo augintinį pratinkite pamažu, kad palaipsniui priprastų prie dantų valymo rutinos.

  1. Profesionalus dantų valymas ir higiena:

Konsultuokitės su savo veterinarijos gydytoju, ir, esant poreikiui, registruokitės profesionaliai dantų higienai ir apnašų bei akmenų valymui.  Ši procedūra atliekama tik su pilna anestezija, kad veterinarijos gydytojai galėtų nekeliant jokio papildomo streso ir itin kruopščiai apžiūrėti visą snukio ertmę, dantis, pašalinti apnašas, akmenis ir išspręsti kitas kilusias snukio ertmės ir dantų problemas. Tik visada prieš tokią procedūrą rekomenduojama pasidaryti pilnus kraujo tyrimus, norint įsivertinti anestezijos galimas rizikas.

  1. Kramtalai ir žaislai dantų priežiūrai:

Rinkoje yra nemažai priemonių, skirtų snukio ertmės bei dantų priežiūrai ir ligų prevencijai - įvairūs kramtalai, skanukai ir žaislai. Tačiau visuomet rekomenduojame pasikonsultuoti su veterinarijos specialistais, gydytojais ar vaistininkais, kurie parinktų jūsų augintiniui tinkamiausią ir efektyviausią produktą.

  1. Maistas ir vandens priedai:

Šeriant augintinį tinkamai subalansuota, visaverte mityba, kartu atsižvelgiant į specialų dantų priežiūrai skirtą maistą ar papildus, galima pagerinti snukio ertmės sveikatą. Be to, yra galimi ir geriamojo vandens priedai, padedantys sumažinti apnašas sukeliančių bakterijų kiekį.

  1. Reguliari apžiūra:

Kiek įmanoma, namuose patys vis pastebėkite savo keturkojo snukio ertmės ir dantų, ypač krūminių, būklę. Taip pat, profilaktinių procedūrų metu pas veterinarijos gydytojus metu, paprašykite ir dantų apžiūros. Kuo anksčiau pastebėsime problemas, tuo mažiau streso, diskomforto ir skausmo patirs mūsų keturkojai draugai. Ir jūsų piniginė jums padėkos.

Šypsena, kurią ne tik reikia, bet ir verta saugoti

Taigi, kaip ir mūsų, taip ir mūsų augintinių dantų priežiūra yra ne tik kosmetinis rūpestis - tai gyvybiškai svarbi bendros sveikatos sudedamoji dalis. Skirdami šiek tiek laiko reguliariai dantų priežiūrai ir patikrai, galime užkirsti kelią daugeliui snukio ertmės ir dantų ligų bei užtikrinti, kad augintinis gyvens sveiką ir laimingą gyvenimą.

Atminkite, kad jūsų augintinio sveikata, įskaitant dantis, priklauso tik nuo jūsų. Švari burna - tai ne tik gaivus kvapas, bet ir komforto bei ilgaamžiškumo užtikrinimas. Pradėkite nuo šiandien ir dantų priežiūrą paverskite savo augintinio prioritetu.

Grįžti į tinklaraštį