Lauko pavojai: 10 priežasčių, kodėl neturėtume rizikuoti augintinio sveikata ir gyvybe

Lauko pavojai: 10 priežasčių, kodėl neturėtume rizikuoti augintinio sveikata ir gyvybe

Kasdien matome ir girdime istorijas apie augintinius, kurių gyvenimai pasikeitė dėl laisvo vaikštinėjimo lauke – pabėga, pasiklysta ir dingsta, būna pavogti, kažką sužaloja ar patys būna sužaloti, o kartais ir blogiausia – žūsta. Nors gali atrodyti, kad leidimas savo augintiniui bimbinėti vienam lauke suteikia jam laisvės ir džiaugsmo, iš tikrųjų tai gali kelti rimtą pavojų jo sveikatai ir saugumui. Pateikiame bent 10 priežasčių, kodėl jūsų augintinis turėtų būti visada prižiūrimas, kai yra lauke.

1. Eismo Įvykiai
Viena iš dažniausių grėsmių augintiniams yra eismo įvykiai. Gyvūnai gali patekti po automobilių ratais, dėl to patirti rimtų sužalojimų ar net žūti. Jų greiti ir neprognozuojami judesiai daro juos sunkiai pastebimus vairuotojams, o ir staigiai sustabdyti automobilį, kad ir važiuojantį leistinu greičiu, ne visada yra taip paprasta.

2. Laukiniai ir kiti agresyvūs gyvūnai
Augintiniams kyla pavojus susidurti su laukiniais ar kitais palaidais, agresyviais gyvūnais. Tokie susidūrimai dažnu atveju baigiasi peštynėmis ir sužalojimais.

3. Ligų ir parazitų pavojus
Būdami lauke be priežiūros, gyvūnai gali užsikrėsti įvairiomis ligomis: tiek virusinėmis, tiek bakterinėmis, tiek grybinėmis, taip pat pasigauti išorės ar vidaus parazitų. Visa tai pernešti jūsų augintiniui gali kiti laukiniai ar be priežiūros besibastantys gyvūnai arba jie užsikrėsti gali būdami užterštoje aplinkoje. Visi susirgimai reikalauja vienokio ar kitokio gydymo, o taip pat gali turėti ilgalaikį poveikį jūsų augintinio sveikatai ir gyvenimo kokybei.
 
4. Apsinuodijimo rizika
Augintiniai lauke gali susidurti su toksinėmis, nuodingomis medžiagomis, pavyzdžiui: antifrizas, pesticidai, insekticidai, žiurknuodžiai, nuodingi augalai, maisto atliekos. Visos šios medžiagos gali sukelti rimtų sveikatos problemų ar net gaišimą.

5. Paklydimas ar pavogimas
Gyvūnai, palikti lauke be priežiūros, gali nukeliauti toli nuo namų, paklysti ar nusivyti kitą gyvūną ir nesugebėti grįžti atgal. Taip pat kyla pavogimo rizika, ypač jei turite grynaveislį ar ypač draugišką augintinį.

6. Klimato sąlygos
Kartais oras gali būti nenuspėjamas, todėl augintiniai gali susidurti su ekstremaliomis temperatūromis, tiek labai didelėmis, tiek minusinėmis, taip pat būti užklupti pavojingų oro sąlygų, pavyzdžiui audros, škvalo ar itin stipraus snygio.

7. Žmonių žiaurumas
Deja, ne visi žmonės yra geranoriški ir draugiški gyvūnams. Vienas ir palaidas gyvūnas lauke gali tapti taikiniu neadekvatiems asmenims. Juk yra nuskambėjęs ne vienas atvejis kaip yra skriaudžiami ir kankinami gyvūnai ir koks beribis kartais yra žmogaus žiaurumas. Ar tikrai verta rizikuoti?

8. Žala aplinkai ir ekosistemai
Nors ir seniai naminiams gyvūnams nereikia patiems susirasti ir susimedžioti maisto, bet patys instinktai niekur nedingę, dėl to gali nukentėti vietinė laukinių gyvūnų populiacija, įskaitant paukščius, mažus žinduolius ir roplius. Neleisdami jų vienų blaškytis, prisidedate prie vietinės ekosistemos išsaugojimo.

9. Sužalojimai ir susižalojimai
Lauke besibastantys gyvūnai neretai susiduria su kitais naminiais ar laukiniais gyvūnais, kas gali sukelti rimtų sužalojimų ir susižalojimų. Žaizdos gali tapti infekuotos ir reikalauti rimto gydymo, o peštynių metu patirtas stresas ir išgąstis taip pat gali paveikti jūsų gyvūno psichiką ir elgesį.

10. Nekontroliuojama populiacija
Leisdami savo gyvūnui laisvai vaikščioti lauke, galite rimtai prisidėti prie vis labiau ir garsiau skambančios gyvūnų pertekliaus problemos. Nekastruoti gyvūnai gali laisvai kergtis ir daugintis, atsivesti vis po naują vadą palikuonių, kurie dažnu atveju yra niekam nereikalingi, atsiduria gatvėje ar ir taip perpildytose prieglaudose, o kartais ir žiauriai žmogaus nugaišinami.

Nors iš pirmo žvilgsnio ir gali atrodyti, kad laisvas vaikščiojimas lauke yra natūrali ir smagi patirtis jūsų augintiniui, realybė yra daug pavojingesnė. Nepalikdami savo gyvūnų vienų ir be priežiūros, užtikriname jų saugumą, sveikatą, gerovę ir ilgaamžiškumą. Atsakingas gyvūno auginimas ir laikymas yra geriausias pasirinkimas ne tik jums ir jūsų augintiniui, bet tuo pačiu ir padeda apsaugoti vietinę bendruomenę bei aplinką. Dėmesys, priežiūra, meilė ir rūpestis yra tai, ką galite geriausio suteikti savo keturkojui draugui.
Grįžti į tinklaraštį